VIDEO MIREL MANEA L-A FĂCUT INVIDIOS ȘI PE ANDRE RIEU. CONCERTUL CARE PUNE BOTOȘANI ALĂTURI DE VIENA SAU NEWYORK

Fabulos! Magnific! Minunat! Sunt doar câteva cuvinte prin care poate fi descris concertul susținut în Centrul istoric al municipiului Botoșani de Filarmonica ”George Enescu” alături de Eugen Doga, Paula Seling, Marcel Pavel.

Marele artist Mirel Manea, noul manager al Filarmonicii ”George Enescu” a anunțat că în Centrul vechi va fi un spectacol grandios, la fel ca și cele la care a participat el în Monaco, Dubai, SUA, Italia, dar nimeni nu a crezut că evenimentul va atinge un asemenea nivel. De la numele invitaților, la locul în care a fost amplasată scena, la cum au fost puse în valoare prin iluminat toate clădirile istorice, la balerini, la amplasarea scaunelor și la atenția până la ultimele detalii, cum ar fi florile de pe marginea scenei, totul fiind încununat de o sonorizare de excepție, evenimentul organizat de Mirel Manea și Filarmonica au dus municipiul Botoșani la nivelul marilor capitale ale lumii din punct de vedere cultural.

Articol integral in publicatia BanulBotosanean.ro

Următorul concert