IRIS Simfonic

Dirijor – Alexandru Ilie

în

IRIS SIMFONIC

Aşa ar putea fi definit Concertul Filarmonicii de Stat „George Enescu” Botoşani pe care-l pregãtim pentru luna Martie! Printre multe altele ce vor mai fi!
O capodoperã realizatã în urmã cu mulți ani, „nãscutã” din colaborarea trupei Iris cu Felicia Filip, cea care este autoarea unei premiere în muzica autohtonã, devenind prima sopranã care a colaborat cu o trupa rock (Iris) dupã modelul Monserrat Caballe – Freddy Mercury (Queen).
Primul album de rock-simfonic din România, realizat împreună cu formația Iris a fost Athenaeum, urmat în 2007 de colaborarea pe care au avut-o în realizarea albumului Iris 30 de ani: Cei ce vor fi. Două dintre melodiile de mare succes au fost: „De vei pleca” și „Baby”.

Preț bilet
100 lei Catgoria I – a
80 lei Categoria II – a

Biletele în format fizic se pun în vânzare de luni, 30 Ianuarie iar online pe iabilet.ro la finalul sãptãmânii în curs.

Informații şi rezervãri la:
0784202557

Concerte viitoare

There are no upcoming events at this time.